
Ničivá sila prírody
S01E03 - Ničivá sila prírody (S1E3) - Prírodné katastrofy 2005 (S1E3)
Zemetrasenie v roku 2004 bolo druhé najsilnejšie v histórii od vynálezu seizmografu. Nikdy predtým v histórii nebola taká aktívna a smrteľná hurikánová sezóna ako v roku 2005. Katrina zasiahla Bahamy, Kubu a južnú Floridu predtým, ako dorazila do New Orleans ako hurikán 5. kategórie, najsilnejší na stupnici. Pod jeho silou sa zrútilo niekoľko hrádzí, ktoré úplne zaplavili celé časti mesta. 8. októbra 2005 o 08,50 zasiahlo oblasť Kašmíru, ktorý spravuje India, Afganistan a Pakistan, zemetrasenie o sile 7,6 stupňa Richterovej stupnice.
Více informacíEpizody
Řada 1Ničivá sila prírody (S1E1) - Prírodné katastrofy 1999-01 (S1E1)
Tento seriál skúma prírodné katastrofy a udalosti z posledných 20 rokov, ktoré boli vyhlásené za bezprecedentné, rušivé a fascinujúce, ktoré prinútili vedcov presmerovať študijné oblasti, vlády zaviesť extrémne opatrenia, aktivizovali medzinárodné spoločenstvo, zmenili topografie, zničili ekonomiky a viedli spoločnosti k úplnej zmene spôsobu života a vnímaniu planéty v novom svetle. , V decembri 1999, keď sa na obzore blížilo nové storočie, padali vo Venezuele niekoľko dní prívalové dažde. 26. januára 2001, keď sa pripravovali sprievody na pripomenutie si 51. výročia vzniku republiky, zasiahlo štát Gudžarát na severovýchode Indie zemetrasenie o sile viac ako 7,5 stupňa Richterovej stupnice. Jeseň roku 2000 prekonala rekordy v zrážkach a záplavách v západnej Európe. Bolo to najvlhkejšie v histórii Anglicka a Walesu. Ostatné regióny (od Francúzska po Nórsko) získali dvojnásobok svojho obvyklého počtu. V Mozambiku, šiestom najnižšom stupni ľudského rozvoja na svete, začalo pršať 4. februára 2000 a neprestalo tri týždne.
Podobné tituly
O pořadu
Tento seriál skúma prírodné katastrofy a udalosti z posledných 20 rokov, ktoré boli vyhlásené za bezprecedentné, rušivé a fascinujúce, ktoré prinútili vedcov presmerovať študijné oblasti, vlády zaviesť extrémne opatrenia, aktivizovali medzinárodné spoločenstvo, zmenili topografie, zničili ekonomiky a viedli spoločnosti k úplnej zmene spôsobu života a vnímaniu planéty v novom svetle.