Wszechświat

Wszechświat

S02E02 - Kosmické díry

3.2. 01:35
Prima Zoom
59 minut
2007
Dokumentalny

Náš nekonečný vesmír přímo přetéká podivnými, mocnými jevy, které by se snad daly využít k přepravě lidí v prostoru a čase. Představte si kosmické portály, ve kterých by mohly objekty mizet a opět se objevovat. Je to většinou cesta k vlastnímu zničení. Buď budete rozdrceni černou dírou, nebo přepraveni do jiné části vesmíru červí dírou, nebo usmrceni tryskající bílou dírou. V hlubinách do sebe zakřiveného vesmíru vědci hledají: černé díry, bílé díry a červí díry. Jsou jen pouhou fantazií nebo vědeckým faktem?(Česká televize)

Więcej informacji
S03E04

Sex ve vesmíru

10.4. 17:06, Prima Zoom, 57 minut

Sex ve vesmíru

Vědci předpokládají, že pokud se chystáme učinit krok od pozemského druhu ke kosmickému druhu, sex a rozmnožování musejí být součástí tohoto kroku. Jestli se budeme moci ve vesmíru přirozeným způsobem rozmnožovat, na tom může záviset budoucnost lidstva. Až se narodí první dítě mimo planetu Zemi, bude to historický okamžik. Ale prozatím se o sexu ve vesmíru snadněji mluví, než se provozuje. Lidé budou asi překvapeni, jak obtížná záležitost to je.(Česká televize)

Dostępne za 3 dni
S03E05

Život na cizích planetách

14.4. 23:25, Prima Zoom, 55 minut

Život na cizích planetách

Podobne audycje

Vetřelci dávnověku: Dokonalý důkaz
Nevysvětlitelná tajemství s Williamem Shatnerem
Tajné nacistické základny
Weterynarz z Antypodów
Hledání ztraceného času
Tajemství oceánů
Nejkrásnější železnice světa

O audycji

czeski czeski
2007
Dokumentalny

V celém vesmíru nenajdeme nic, co by se pohybovalo rychleji než světlo. Jeho paprsek cestuje rychlostí 300 tisíc kilometrů za sekundu a díky tomu dokáže třeba během jedné vteřiny hned sedmkrát oběhnout naši planetu. Kdyby se lidstvu podařilo tuto rychlost překonat, zřejmě by si splnilo jeden velký sen. Cestování časem ale zatím zůstává pouze přáním a nikdo nedokáže s jistotou říct, jestli to tak nebude napořád.(oficiální text distributora)

Twórcy

Laura Verklan

Obsada

Stephen Hawking, Erik Thompson, Michio Kaku, Albert Einstein, Alex Filippenko, Clifford V. Johnson