Žena za pultem
S01E10 - Příběh šéfova syna
Vedoucí samoobsluhy Karas věnuje synovi Vendovi za úspěšnou zkoušku z anatomie auto. Anna čeká na Karla, ten však po Jirkově návratu před samoobsluhou není. Karas se dozví, že jeho syn má poměr s kolegyní Petrou, která má malou nemanželskou dceru Kláru. Navíc zjistí, že syn neudělal další zkoušku, protože se nemohl učit – Klárka celou noc plakala. Vezme mu teda klíče od auta a oznámí mu, že je vrátí až po úspěšně složené zkoušce. Karel si uvědomí, že bez Anny nemůže existovat, a přijde za ní. Anna chce pod dojmem jeho příchodu oznámit Jirkovi, že jejich vztah se definitivně skončil. Ten jí však s dětmi přinese dárky k zítřejším narozeninám, a tak se rozchod manželů opět odkládá na neurčito...(TV JOJ)
Více informacíEpizody
Řada 1Vánoce Anny Holubové
Anna dostane od vedoucího na starost čtyři nové učně – tři děvčata a jednoho chlapce. Doma Jirkovi neřekne, že ví o jeho novém poměru. Jirka má doprovodit Péťu ze zkoušky malých hokejistů, ale pošle ho domů samotného a jde na schůzku s milenkou. Malého Péťu, který zabloudil, přivede domů příslušník VB. Brzy přijde i Jirka a chválí Michaelinu generální zkoušku, která se však nekonala. Jirka lže i dál, tvrdí, že musel do práce k havárii. Prý ho volali telefonem, ale Michaela ví, že nikdo nevolal a je jeho lží otřesena. Blíží se předvánoční nákupní horečka a zaměstnanci samoobsluhy pracují ze všech sil. Anna se pro příkaz, který dala učni, dostane do sporu se zástupcem vedoucího Vilímkem a on dá šéfovi Karasovi nůž na krk – buď odejde Anna, nebo on. Anna se pevně rozhodne, že Jirku požádá, aby se odstěhoval. Ten nakonec odchází a vyhrožuje, že toho budou všichni litovat...(TV JOJ)
Podobné tituly
O pořadu
Normalizační dílko z dob reálného socialismu referuje o životě a starostech obyčejné prodavačky Anny Holubové a jejích kolegyň z prodejny potravin. V době, kdy byl uveden, byl velmi oblíbený, ostatně jako všechny "Dietloviny", přestože nezakrytě propagoval tehdejší společenské zřízení. Objevovaly se v něm zavádějící scény s plnými pulty potravin a ochotnými prodavačkami, což neodpovídalo realitě. V době vzniku byl soudruhy z dramaturgického dozoru (cenzory) kritizován pro neuspořádaný osobní život hlavní hrdinky.(kikulin)