Akusztik - Th 02.07. 00:25

Akusztik - Th 02.07. 00:25

M2
70 minutes
Hungary Music
Buy

Omen. Az Omen 1990-ben alakult az akkori legnépszerűbb magyar heavy metal zenekarból, a Pokolgépből kivált Nagyfi László és Kalapács József kezdeményezésére. Az Omen rögtön lemezszerződést kapott az akkor még monopolhelyzetben lévő Hungarotontól, s a Feketében c. album (1991) elindította a zenekart a siker útján. 2012-ben az új felállás (Nagyfi László-gitár, Nagyfi Zoltán-dob, Vörös Gábor-basszusgitár, Szijártó Zsolt-gitár, Koroknai Árpád-ének) "Nomen est omen" címmel új dupla albumot jelentetett meg. A friss szerzeményekhez Horváth Attila és Szeberényi Attila írta a szövegeket. A már klasszikusoknak számító dalokhoz Derzsi György írt szimfonikus hangszerelést. A korongon bónuszként helyet kapott a "Jó utat barátom" (Ángyán T. , Molics Zs.) című dal is Daczi Zsolt emlékére. 2012-ben a gitáros poszton tagcsere történt. Az új gitáros Nagy Máté "Kölyök" lett. Az új nóták sodró lendülete, valamint a régiek újrahangszerelt változata kivívta a szakma, a közönség és a kritikusok elismerését is, új lökést adva ezzel a zenekarnak. 2019 május végén, tagcsere történt az énekes poszton, Koroknai Árpád helyére Molnár Péter érkezett. Az Akusztik legendák koncerten a zenekar korábbi énekese, Koroknai Árpád volt a vendég.

More information

Episodes

Akusztik - All broadcasts
Available episodes Available soon Hide all future events
Available in 6 days

Akusztik - Th 02.07. 00:25

, M2, 70 minutes

Akusztik - Th 02.07. 00:25

Omen. Az Omen 1990-ben alakult az akkori legnépszerűbb magyar heavy metal zenekarból, a Pokolgépből kivált Nagyfi László és Kalapács József kezdeményezésére. Az Omen rögtön lemezszerződést kapott az akkor még monopolhelyzetben lévő Hungarotontól, s a Feketében c. album (1991) elindította a zenekart a siker útján. 2012-ben az új felállás (Nagyfi László-gitár, Nagyfi Zoltán-dob, Vörös Gábor-basszusgitár, Szijártó Zsolt-gitár, Koroknai Árpád-ének) "Nomen est omen" címmel új dupla albumot jelentetett meg. A friss szerzeményekhez Horváth Attila és Szeberényi Attila írta a szövegeket. A már klasszikusoknak számító dalokhoz Derzsi György írt szimfonikus hangszerelést. A korongon bónuszként helyet kapott a "Jó utat barátom" (Ángyán T. , Molics Zs.) című dal is Daczi Zsolt emlékére. 2012-ben a gitáros poszton tagcsere történt. Az új gitáros Nagy Máté "Kölyök" lett. Az új nóták sodró lendülete, valamint a régiek újrahangszerelt változata kivívta a szakma, a közönség és a kritikusok elismerését is, új lökést adva ezzel a zenekarnak. 2019 május végén, tagcsere történt az énekes poszton, Koroknai Árpád helyére Molnár Péter érkezett. Az Akusztik legendák koncerten a zenekar korábbi énekese, Koroknai Árpád volt a vendég.

Available in 5 days

Akusztik - We 01.07. 02:25

, M2, 60 minutes

Akusztik - We 01.07. 02:25

Syl Mohai. Magyarország (2026). Syl Mohai egy ifjú tehetség, Barta Tamás-díjas előadó, dalszerző. Fiatal kora ellenére már számos hazai és nemzetközi gitárverseny első díját nyerte el. Évek óta önálló fellépőként, illetve közreműködőként vesz részt különböző zenei projektekben. 2023-ban megjelent Discover című debütáló albuma, majd 2025-ben két lemezt is kihozott, egyik az Unhappy, másik pedig az Upside Down címet viseli. Saját szövegeit saját virtuóz gitározásával kíséri, amely időnként szemtelenül felszabadult szólózásokba csap át.

Available in 4 days

Akusztik - Tu 30.06. 00:25

, M2, 65 minutes

Akusztik - Tu 30.06. 00:25

Syl Mohai. Magyarország (2026). Syl Mohai egy ifjú tehetség, Barta Tamás-díjas előadó, dalszerző. Fiatal kora ellenére már számos hazai és nemzetközi gitárverseny első díját nyerte el. Évek óta önálló fellépőként, illetve közreműködőként vesz részt különböző zenei projektekben. 2023-ban megjelent Discover című debütáló albuma, majd 2025-ben két lemezt is kihozott, egyik az Unhappy, másik pedig az Upside Down címet viseli. Saját szövegeit saját virtuóz gitározásával kíséri, amely időnként szemtelenül felszabadult szólózásokba csap át.

Available in 3 days

Akusztik - Mo 29.06. 03:55

, M2, 65 minutes

Akusztik - Mo 29.06. 03:55

Poniklo.

Available in 1 day

Akusztik - Fr 26.06. 23:30

, M2, 65 minutes

Akusztik - Fr 26.06. 23:30

Syl Mohai. Magyarország (2026). Syl Mohai egy ifjú tehetség, Barta Tamás-díjas előadó, dalszerző. Fiatal kora ellenére már számos hazai és nemzetközi gitárverseny első díját nyerte el. Évek óta önálló fellépőként, illetve közreműködőként vesz részt különböző zenei projektekben. 2023-ban megjelent Discover című debütáló albuma, majd 2025-ben két lemezt is kihozott, egyik az Unhappy, másik pedig az Upside Down címet viseli. Saját szövegeit saját virtuóz gitározásával kíséri, amely időnként szemtelenül felszabadult szólózásokba csap át.

Available in 9 h

Akusztik - Fr 26.06. 00:25

, M2, 65 minutes

Akusztik - Fr 26.06. 00:25

The Trousers.

Akusztik - Th 25.06. 00:25

, M2, 65 minutes

Akusztik - Th 25.06. 00:25

Group 'n' Swing.

Akusztik - We 24.06. 02:25

, M2, 60 minutes

Akusztik - We 24.06. 02:25

Stummer Márton Afrosamba feat. Kosztolánszki Dominik. Magyarország (2026). Stummer Márton akusztikus triójának repertoárját a brazil gitárzene darabjai és saját kompozíciók alkotják. Az afrosamba a brazil samba és az afro-brazil jazz elemeit ötvözi. Amellett, hogy erre a stílusra építenek, Stummer Márton szerzeményei a klasszikus zene, a jazz és a kortárs zene eszközeiből táplálkoznak, ugyanakkor teret hagynak a szabad improvizációnak is. A trió hangzásának fő inspirációs forrását Baden Powell brazil gitáros játéka adja. Az Afrosamba Trióhoz vendégként csatlakozik Kosztolánszki Dominik is, aki generációjának egyik legkiválóbb szaxofonosa, és több stílusban otthonosan mozog.

Show more

About show

Hungary Music

Omen. Az Omen 1990-ben alakult az akkori legnépszerűbb magyar heavy metal zenekarból, a Pokolgépből kivált Nagyfi László és Kalapács József kezdeményezésére. Az Omen rögtön lemezszerződést kapott az akkor még monopolhelyzetben lévő Hungarotontól, s a Feketében c. album (1991) elindította a zenekart a siker útján. 2012-ben az új felállás (Nagyfi László-gitár, Nagyfi Zoltán-dob, Vörös Gábor-basszusgitár, Szijártó Zsolt-gitár, Koroknai Árpád-ének) "Nomen est omen" címmel új dupla albumot jelentetett meg. A friss szerzeményekhez Horváth Attila és Szeberényi Attila írta a szövegeket. A már klasszikusoknak számító dalokhoz Derzsi György írt szimfonikus hangszerelést. A korongon bónuszként helyet kapott a "Jó utat barátom" (Ángyán T. , Molics Zs.) című dal is Daczi Zsolt emlékére. 2012-ben a gitáros poszton tagcsere történt. Az új gitáros Nagy Máté "Kölyök" lett. Az új nóták sodró lendülete, valamint a régiek újrahangszerelt változata kivívta a szakma, a közönség és a kritikusok elismerését is, új lökést adva ezzel a zenekarnak. 2019 május végén, tagcsere történt az énekes poszton, Koroknai Árpád helyére Molnár Péter érkezett. Az Akusztik legendák koncerten a zenekar korábbi énekese, Koroknai Árpád volt a vendég.